Diskografie

cover

Nadechnutí

Warner Music 2018

Album Nadechnutí má ambice být, stejně jako album Proměny (2001), které se stalo výrazným mezníkem nejen pro samotnou skupinu, ale i pro českou a slovenskou hudební scénu přelomu století, dalším vrcholem tvorby Čechomoru. Lidové písně doplněné o několik původních písniček dostaly výrazný aranžérský impuls z pera Jana Valty, který k tradičním rockovým aranžmá Čechomoru vytvořil výrazná aranžmá dechová. Široká škála hudebních stylů od symfonické hudby až po pravou českou dechovku nabízí nový a neobvyklý zvuk skupiny Čechomor za doprovodu Kumpanových muzikantů pod vedením virtuózního trumpetisty Vlado Kumpana. Album Nadechnutí je ukázkou toho, že lidové písničky mohou mít současný a velmi moderní zvuk.
koupit na iTunes koupit
cover

Svátečnější

Czechomor Agency s.r.o. 2015

cover

Čechomor 25 let Český Krumlov Live

Universal 2013

Rok 2013, ve kterém Čechomor oslavil pětadvacet let své existence, zakončí skupina sérií koncertů Vánoční Kooperativa Tour a pod stromeček nadělí svým fanouškům unikátní CD + DVD Čechomor 25 – Český Krumlov Live, který skupina natočila při svém letním turné. Skupina Čechomor si během celého roku 2013 připomínala se svými fanoušky pětadvacet let na tuzemských i zahraničních pódiích. V druhé polovině srpna si na několik koncertů pozvala řadu hostů, se kterými se v průběhu let umělecky setkala. Nechyběla tedy zpěvačka Lenka Dusilová, americký kytarista a producent Gerry Leonard a japonský zpěvák, producent, bubeník a hráč na flétnu šakuhači Joji Hirota. Na úvodním koncertu celého letního Kooperativa tour k výročí Čechomoru ve vyprodané českokrumlovské Pivovarské zahradě skupinu a hosty doprovodila i Smíchovská komorní filharmonie pod taktovkou dirigenta Josefa Vondráčka a Kühnův smíšený sbor pod vedením sbormistra Marka Vorlíčka. Protože se jednalo o velmi unikátní projekt, nechyběly ani kamery České televize a vznikl tak padesátiminutový sestřih, který ČT odvysílala na svém novém kanálu ČT Art a dále ze záznamu koncertu vzniklo živé DVD a CD, které v prosinci vychází v koprodukci firem Universal Music s.r.o. a Czechnomor Agency s.r.o. „Koncert Čechomor 25 v rámci Mezinárodníhu hudebního festivalu v Českém Krumlově byl pro nás natolik unikátní, že jsme ani na chvilku nepochybovali o tom, že jej musíme natočit“, říká jeden ze zakládajících členů Čechomoru František Černý. „Byl to jeden z nejnáročnějších projektů v historii Čechomoru. Za těch 25 let nás na pódiu nikdy nebylo tolik pohromadě! Všichni dohromady jsme si opravdu společně zahráli až odpoledne před koncertem na zkoušce pro televizní kamery. Byl to ovšem neskutečný zážitek slyšet na pódiu některé naše písničky v nových aranžmá,“ dodává Černý.
koupit na iTunes
cover

Čechomor v Národním

Universal 2012

Exkluzivní záznam z loňského vyprodaného koncertu v Národním divadle v Praze provoněný předvánoční atmosférou a ozvláštněný výtečnými hosty Ewou Farnou a Gerrym Leonardem, za svátečního doprovodu sympatického kvarteta virtuozek Gadrew Way. Mimořádná a neopakovatelná událost Čechomoru v Národním vychází konečně na DVD + CD.
cover

Speciální singl "Přines hit"

Universal 2012

Singl na podporu o.p.s. Pomocné tlapky
cover

Místečko (Limitovaná edice)

Universal 2011

Skupina Čechomor téměř po šesti letech vydává novou řadovou desku s názvem Místečko. Jejím producentem je rodák z irského Dublinu žijící v New Yorku - skladatel, kytarista a producent Gerry Leonard. Ke spolupráci si kapela přizvala i další zahraniční osobnosti, např. Tonyho Levina, Douga Yowella nebo Ivana Táslera. Nových 13 písní spatří světlo světa 23. května 2011 a slyšet v nich bude třeba i Ewa Farna nebo Lenka Dusilová.
koupit na iTunes
cover

Čechomor na hradě Loket

Universal 2011

cover

Místečko (reedice Suzanne Vega)

Universal 2011

Album s názvem Místečko natočila ve Spojených státech skupina Čechomor za účasti několika tamních špičkových muzikantů. Kromě stálé sestavy Čechomoru se na albu objeví slavný baskytarista Tony Levin, který hrál například se zpěvákem Peterem Gabrielem či kapelou King Crimson, nebo bubeník Doug Yowell z kapely Suzanne Vega. Dalšími hosty na desce bude například cimbálová muzika Martina Hrbáče či Ivan Tásler ze slovenské skupiny IMT Smile. Reedice ve spolupráci se Suzanne Vega.
koupit na iTunes
cover

Písně z hradů a zámků

Supraphon 2010

Znovu nalezené písničky z českých, moravských a slezských hradů i zámků! Jak už to Čechomor umí, folklórní předlohy dostaly pestrý kabát v podobě nových aranží, úprav či propojení lidové i právě napsané části skladeb a textů. Tento hudební projekt jde ve stopách úspěšné kombinace mluveného slova a muziky, na dané téma Supraphonem v letech 2008 a 2009 vydané jako trilogie Pověsti.
cover

Pověsti českých hradů a zámků

Supraphon 2009

Vypráví Barbora Hrzánová
cover

Pověsti slezských hradů a zámků

Supraphon 2009

Vyprávějí a zpívají Ewa Farna a Radek Pastrňák
cover

Pověsti moravských hradů a zámků

Supraphon 2008

Vypráví Miroslav Vladyka
cover

Svatba na bitevním poli

Universal 2008

Sountrack ke komedii Evy papouškové a Dušana Kleina
cover

Sváteční

Universal 2007

cover

Příběhy obyčejného šílenství

Sony BMG 2005

Původní filmová hudba Karel Holas
cover

Čechomor 1991-1996

Universal 2004

cover

Čechomor Proměny Tour 2003

Universal 2003

Záznam koncertu z T-Mobile Arény dubna 2003.
koupit na iTunes
cover

Čechomor Live

Venkow Records 2002

Deska z prostředí, kde se pohybují nejraději - na koncertním pódiu. 21 písní z koncertů včetně 9 písní na CD dosud nevydaných, tak, jak je zažili návštěvníci turné 2002.
cover

Rok ďábla

SONY MUSIC / BONTON 2002

cover

Čechomor Proměny (Jaz Coleman)

Venkow Records 2001

Unikátní projekt spojení lidové hudby, komorního orchestru a současných hudebních trendů pod taktovkou angličana Jaze Colemana. Odrazovým můstkem pro tuto desku se stal koncert Čechomoru v pražském Rudolfinu za doprovodu orchestru Collegium pražských filharmoniků. Společně předvedli "čechomorské" skladby v aranžích už zmiňovaného Jaze Colemana.
koupit na iTunes
cover

Čechomor

Venkow records 2000

ČECHOMOR (dříve Českomoravská hudební společnost) dostal kdysi, při svém zrození, do vínku jedinečný dar spojit českou a moravskou lidovou písničku s moderním, přímočarým rockovým projevem. Protože je banka tuzemského hudebního folklóru doslova narvaná skvělými melodiemi, těží z toho jak samotní muzikanti, tak posluchači, kteří nadšeně naplní každý klub, kde kapela vystoupí.
koupit na iTunes
cover

Mezi horami

Venkow Records 1996

cover

Dověcnosti

Popron 1991